Платіжки за газ зміняться: в Україні приготували нові нормативи

В Україні згідно з новою постановою запропонували змінити норми споживання газу для українців без індивідуальних лічильників з 3,29 кубометра до 3,28 кубометра на людину.

Відповідна норма міститься в новій постанові Кабінету міністрів. Як повідомляє "Громадське", уряд розробив і винесе її на обговорення до наступного засідання, яке відбудеться 6 березня. Саме тоді його можуть прийняти.

Відзначимо, що підставою такого рішення могло стати оскарження нових, знижених норм споживання газу компанією "Кременчукгаз". Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що в разі, якщо облгази спробують оскаржити в суді нові, знижені, норми споживання газу, то уряд прийме нове рішення і знизить норми споживання газу ще більше.

газ

Як повідомляв OBOZREVATEL, 30 січня Кабмін прийняв рішення зменшити норми споживання газу для громадян без лічильника до 3,29 кубометра на людину. Таке рішення було прийнято після того, як облгази через суд повернули норми споживання, які утричі вищі за попередні.

Раніше в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заявили, що нові платіжки за газ, які отримали українці в січні, розраховані законно і споживачі можуть здійснювати оплату за ними.

Нагадаємо, у "Нафтогазі" повідомили, що через скасування судом норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

Через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, в НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф в розмірі 850 тис. гривень.

OBOZREVATEL

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)