Платник ПДВ зобов’язаний відкоригувати суму податкового кредиту після закінчення позовної давності за кредиторською заборгованістю

Дата публікації: пн, 11/15/2021 - 08:49

 

Рішення ВС у справі № 802/1384/16-а https://cutt.ly/2R86XKd

 

ФОП у вказаній справі оскаржив податкові повідомлення-рішення.
 
На думку позивача, при отриманні товару він мав відобразити податковий кредит в загальному порядку, обов’язку з коригування податкового кредиту після закінчення позовної давності за кредиторською заборгованістю ПК України не передбачено. Відтак, умови для відображення податкового кредиту порушено не було, а підстави для коригування відсутні.
 
Відповідно до пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПК України безнадійною розуміється заборгованість, що відповідає одній з таких ознак, зокрема, заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.
 
Сума заборгованості одного платника перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою (пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 ПК України).
 
Отже, товари/послуги, які отримані платником ПДВ та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання, як це передбачено п.198.3 ст.198 ПК України, а тому право на податковий кредит відсутнє.
 
Таким чином, якщо платник податку на додану вартість при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом терміну позовної давності, то в податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платнику необхідно відкоригувати суму податкового кредиту на підставі бухгалтерської довідки.
 

Схожі публікації

відео / фото