"По самому краю повноважень" - міністр юстиції оцінив дії Кабміну під час карантину

Дата публікації: нд, 06/07/2020 - 12:42

Кабінет міністрів України пройшов по самому краю повноваження, коли запроваджував карантин через поширення коронавірусу. Однак рішення були збалансовані, тому що уряд застосовував ті ж підходи, які застосовувалися в більшості країн Західної Європи.

Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

Так він прокоментував звернення Верховного Суду України до Конституційного Суду щодо конституційності карантинних заходів.

«Є багато дискусій щодо того, чи була повністю дотримана легальна процедура запровадження карантину, чи ні. Коротка відповідь: в кінці кінців оцінку дасть суд... Ми вважаємо, що будь-яких серйозних порушень не було під час прийняття будь-яких постанов Кабміну, які стосувалися карантину», - сказав Малюська.

За словами міністра, уряд обрав ризикову тактику на межі законності.

«Можна точно сказати, що ми пройшли по самому краю повноважень. Далі вже точно була б незаконність. Ризикова тактика. Ніякого запасу ми собі не залишали, «не дули на холодне»», - зазначив він.

Малюська вважає, що рішення Кабміну були збалансовані, а метою уряду був захист людей, їхнього життя і здоров'я. За його словами, збалансованість таких заходів, оцінює, наприклад, Європейський суд із прав людини.

«Там дійсно оцінюється, наскільки збалансованим був підхід регулятора, що права обмежили, але чи було це можна порівняти з тими небезпеками, задля уникнення або зменшення яких були такі обмеження прав людини. На нашу думку, збалансованість у нас дотримана, тому що ми в принципі застосовували ті ж підходи, які були застосовані в більшості країн Західної Європи. Тому ми відчуваємо себе досить впевнено», - сказав він.

«Давайте подивимося на суть акту. Навіть, якщо, припустимо, було якесь порушення процедури, порушення Конституції, мета була захистити людей, їхнє життя і здоров'я. І це за великим рахунком вдалося, якщо ми подивимося на цифри захворюваності і смертності в Україні і в країнах, які зреагували трохи пізніше», - додав Малюська зазначивчи, що допускає будь-яке рішення суду.

 Слово і діло

Схожі публікації

За порушення маскового режиму підвищують штрафи для бізнесу
Нотаріуси продовжуватимуть працювати і під час карантину - заступник міністра юстиції
Кабмін прибрав з постанови про загальноукраїнський карантин заборони для громадського харчування, ТРЦ, готелів і закладів культури
Кабмин предлагает работодателям изменить рабочий график в связи с карантином
Як правильно організувати роботу в офісі під час карантину - інфографіка
Как во время карантина не работать и получать зарплату. Исполнительная служба Одессы
Увага! Штраф до 51 000 грн. або виправні роботи керівникам, які незаконно звільнять працівників під час карантину
Україна підписала конвенцію про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах
Чи можна вважати адаптивний карантин підставою для продовження процесуальних строків
Недоліки протоколів поліції та звільнення від відповідальності за ст.44-3 КУпАП (порушення правил карантину)

відео / фото