Податкова інформація носить інформаційний характер і не доводить податкових правопорушень

Дата публікації: чт, 04/22/2021 - 10:17

 

До такого висновку дійшов Верховний суд у своїй постанові від 19.03.2021 року у справі №460/143/19.

 

Позиція суду (витяг).

Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що господарські операції між позивачем та його контрагентами були здійснені в межах їх господарської діяльності, сторони переслідували ділову мету при їх здійсненні та понесли зміни майнового стану, що, в свою чергу, вказує на реальне настання для позивача правових наслідків, обумовлених відповідними правочинами.

При цьому, судами правомірно враховано, що інформація про контрагентів позивача наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і жодних відомостей щодо відсутності вищевказаних юридичних осіб за місцезнаходженням до Реєстру не внесено.

Контрагенти на час вчинення господарських операцій з позивачем та на час виписування в його адресу податкових накладних були зареєстрованими платниками ПДВ.

 

Верховний Суд зауважує, що норми податкового законодавства не ставлять у залежність достовірність даних податкового обліку платника податків від дотримання податкової дисципліни його контрагентами, якщо цей платник (покупець) мав реальні витрати у зв`язку з придбанням товарів (робіт).

Порушення певними постачальниками товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару (робіт, послуг) вимог закону щодо формування податкового кредиту, тому платник податків (покупець товарів (робіт, послуг)) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема у вигляді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагодженість дій між ними.

 

Будь-яка податкова інформація, що наявна в інформаційно-аналітичних базах відносно контрагентів суб`єкта господарювання по ланцюгах постачання, а також податкова інформація надана іншими контролюючими органами, в тому числі і складена з причин неможливості проведення документальних перевірок, носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні процесуального Закону.

 

Також суди попередніх інстанцій обґрунтовано звернули увагу на те, що посилання відповідача на кримінальні провадження стосовно фіктивності контрагентів не підтверджені належними доказами, адже судам не надано відповідних вироків судів, якими б було встановлено фіктивність діяльності вказаних підприємств.

Також колегія суддів ураховує, що факт використання отриманих позивачем від конвентів у власній виробничій діяльності підтверджено наявними в матеріалах справи доказами та, крім того, визнається також і відповідачем, про що безпосередньо зазначено контролюючим органом в акті перевірки.

З огляду на наведене, Суд уважає обґрунтованими висновки судів попередніх інстанцій про те, що податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області №0000451401, №0000471401, №0000441401 від 08.01.2019 не відповідають критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, встановленим у частині другій статті 2 КАС України, а отже - підлягають скасуванню.

Більш детально за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/95653856

 

Адвокатське бюро "Олега Пилипченка"

Схожі публікації

відео / фото галерея