Податок за переказ коштів з картки на картку: правда чи фейк?

Дата публікації: ср, 02/19/2020 - 10:05

Останніми днями на просторах соцмереж розповсюджують повідомлення щодо «новацій» у банківській сфері. Мовляв, відтепер переказ коштів з картки на картку буде оподатковуватися.

Зокрема, зазначається наступне:

« ...Перекидання з картки на картку грошових коштів може погано закінчитися. І, якщо раніше податкова нічого не могла зробити, бо просто про це не знала, то зараз ця ситуація може змінитися. І доведеться платити податок за перераховані грошові кошти. Відтепер, якщо ви отримуєте грошові кошти на картку від людей, що не є вашими близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід, онуки), то до 1 травня 2021 року ви зобов’язані подати декларацію про майновий стан в податкову за місцем вашого проживання, самостійно зазначаєте суму отриманого іншого доходу, ніж заробітна плата, та до 1 серпня 2021 року сплачуєте податки: за грошові кошти – 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору»


Інформацію щодо оподаткування карткових перерахувань прокоментувала фахівець прес – служби «Приватбанку» Анжела Дзинзюра. Насамперед, вона категорично заперечила цю інформацію.

Натомість надала роз’яснення, опираючись на законодавство:

Відповідно до пп.163.1.1 п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п.164.2 ст.164 ПКУ. Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок (збір) з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168ПКУ) за ставкою ПДФО -18%.Крім того, вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором -1,5%. Відповідно до ст.60 Закону України “Про банки та банківську діяльність” інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею (далі-БТ). Інформація, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної чи фізичної особи; за рішенням суду; центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику-на його письмову вимогу щодо наявності банківських рахунків.

«Таким чином, Банк не надає до органів податкової служби інформацію про рух грошових коштів за рахунками клієнтів без їхнього дозволу або відповідного рішення суду. Також зазначаємо, що Банк не є податковим агентом під час взаєморозрахунків за допомогою платіжних карток між клієнтами, а тому особа самостійно визначає доходи, які підлягають оподаткуванню» - додала Анжела Дзинзюра.

0532.ua 

Схожі публікації

Надходження коштів на приватні картки не буде оподатковуватися, – ДПС
Директор без заробітної плати: особливості оподаткування та відповідальності за ухилення від оподаткування
Кошти, перераховані компанією-нерезидентом на користь її представництва в Україні, не є об’єктом оподаткування ПДВ
Регистрация микростокера предпринимателем
Які з госпсуб'єктів зобов'язані будуть приймати оплату платіжними картками - проект поставнови
УВАГА! Змінено порядок оподаткування спадщини та подарунків за нульовою ставкою
УВАГА! Плануєте перейти на спрощену систему оподаткування – подайте заяву до 15 березня
13 вересня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему
Надання комунального майна в оренду: оподаткування ПДВ та складання податкової накладної
НБУ призупинив обов’язок ФОПів розраховуватись на властні потреби після сплати податків

відео / фото