Поліція вручила підозру активісту, який перекинув ханукальний світильник у Києві

Дата публікації: нд, 12/13/2020 - 22:46

 

Поліція Києва повідомила, що чоловіку, який перекинув Ханукію (ханукальний світильник, що вважають єврейським символом духовної стійкості), встановлену на Подолі в Києві на честь єврейського свята Ханука, вручили підозру.

«Правопорушник відповідатиме за порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками», – повідомили в поліції.

Нагадаємо, інцидент стався на Контрактовій площі в Києві 10 грудня. Активіст Андрій Рачок виклав відео з власним вчинком на сторінці Фейсбук.

У поліції заявили, що переглянули відео з камер спостереження, які зафіксували момент вчинення правопорушення, а також згодом відеозапис із коментарями виявили на сторінці користувача у соціальній мережі.

«Особу правопорушника оперативно встановлено. Це – 36-річний місцевий житель. Йому вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України. Поліція жорстко та миттєво реагуватиме в межах чинного законодавства на будь-які прояви порушень рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань або за іншими ознаками», – сказав очільник столичної поліції Андрій Крищенко.

Санкція статті передбачає покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

відео/фото галерея