Поліцейські України розбили у ДТП кожне шосте авто - звіт Рахункової палати

Дата публікації: сб, 07/03/2021 - 21:42

 

В Україні провели технічну перевірку поліцейських автомобілів і виявили, що кожна шоста машина розбита у ДТП. Загалом, це 313 штук. Ще 79 простоюють через технічну несправність.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на звіт Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції.

Перевірку провели протягом періоду від 7 грудня 2017 до 1 березня 2018 року.

Загалом патрульна поліція має 1876 автомобілів, більшість яких отримана за 2015–2016 роки. Із цих автомобілів 1196 – Toyota Prius. Із звіту випливає, що кожна п’ята машина не працює, а кожна шоста, із загального числа, пошкоджена у ДТП. Так, в окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

В управлінні патрульної поліції у Львівській області із 92 автомобілів у неробочому стані перебуває і не експлуатується 47, серед яких 43 патрульні автомобілі.

Патрульна поліція Києва із 300 автомобілів у неробочому стані має 105, із яких 95 пошкоджені у ДТП. При цьому кілька автівок київських правоохоронців потрапляли у аварії від 6 до 8 разів.

Загалом за 2016-2017 роки патрульні пошкодили у дорожньо транспортних пригодах 951 автомобіль.

Внаслідок виходу автомобілів із ладу Департамент патрульної поліції витратив 2,59 мільйона гривень за 2016-2017 роки. Рішення про відновлення або списання битих автомобілів керівництвом Департаменту не ухвалювалось, через що під час зберігання на відкритих площадках стан автівок погіршується. У ряді випадків вартість ремонту техніки вже перевищує її балансову вартість.

При цьому аудитори встановили, що поліція не провела службові розслідування по 174 ДТП за участі патрульних автомобілів. Тому винні у цих аваріях не встановлені.

Через те, що така кількість патрульних авто не працюють, збільшується навантаження на поліцейських. Така ситуація підштовхує багатьох правоохоронців звільнятися та шукати кращої роботи.

відео / фото