Пологи по-новому, або що чекає породіль з 1 квітня?

Дата публікації: чт, 04/01/2021 - 18:30

 

Зазвичай вагітність і пологи асоціюються в українок не лише з приємним очікуванням знайомства з малюком, а й із значною вартістю послуг, які є необхідними для вагітних та породіль. Проте, вже від завтрашнього дня майбутні матусі зможуть скористатися окремим пакетом послуг "Ведення вагітності в амбулаторних умовах", плату за який здійснює Національна служба охорони здоров’я України (далі-НСЗУ).

Пологові будинки, які уклали відповідний договір з НСЗУ на надання послуги «Медична допомога при пологах», отримають за кожні пологи оплату у розмірі 8 136 грн.

 

Чи всі медичні заклади можуть укласти договір з НСЗУ для того, щоб надавати послугу «Медична допомога при пологах»?

Заклад, який бажає укласти договір з НСЗУ повинен відповідати наступним критеріям:

- мати відділення інтенсивної терапії для лікування найбільш хворих немовлят;

- мати відділення постнатального догляду для лікування та виходжування передчасно народжених дітей та хворих новонароджених;

- мати кабінет катамнестичного спостереження;

- забезпечувати консультування немовлят широким спектром вузьких спеціалістів.

 

Що змінюється для пацієнтки?

Кожна пацієнтка, незалежно від місця реєстрації та проживання, має право обирати у якого лікаря та в якому саме медичному закладі спостерігати неускладнену вагітність. Так, можна віддати перевагу своєму сімейному лікарю чи гінекологу в жіночій консультації. Крім цього, на власний розсуд, керуючись важливими саме для породіллі критеріями, самостійно обрати пологовий будинок, в якому народжувати.

Головне - відтепер не потрібно додатково робити жодні благодійні внески та нести до пологового пакети з медекаментами. Всі послуги, що необхідні породіллі, в повному обсязі сплачує НСЗУ.

Якщо ж жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно - у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Слід зазначити, що для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну.

Однак, такі зміни не стосуються покращеного сервісу. Зокрема, перебування у палаті підвищеного комфорту, покращене харчування та додаткові сервіси належать до категорії платних послуг та не підлягають відшкодуванню НСЗУ.

 

Які послуги включено до безоплатного пакету допомоги при пологах?

 - моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;

- медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;

- медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;

- зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;

- стабілізацію стану дитини після народження;

- вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;

- лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

- харчування під час перебування у стаціонарі.

Також нагадуємо, що у батьків є можливість скористатися послугою «Е-малятко» та зекономити час на догляд за новонародженою дитиною. "Е-малятко" - унікальна можливість отримати онлайн у пологовому будинку, ЦНАПі чи органі ДРАЦС десять послуг для новонародженого лише за однією заявою.

 

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД в м.Києві 
Тетяна Городенська

Схожі публікації

відео/фото галерея