Получение доли после развода в совместно нажитом имуществе

Дата публікації: чт, 07/30/2020 - 21:04

Вопрос:

Мы развелись с женой 08.04.2017г. Есть решение суда. О разделе имущества в суде не заявляли. А сейчас жена заявляет мне, что часть совместно нажитого имущества она оставляет себе, т.к. оно оформлено на неё (земельный участок 0,15га, нежилое помещение). Я же прошу выделить мне 50% этого имущества, оформив всё документально. Вопросы: 1. Важно ли мне подать исковое заявление в суд, так как истекает трёхлетний срок после развода или можно и позже? 2. Правомерно ли моё требование о выделении мне 50% этого имущества? 3. Предусмотрена ли законом исковая давность на получение доли в совместно нажитом имуществе? 


Ответ:

   Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України за загальним правилом майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.

  Ваша вимога щодо розподілу земельної ділянки та нежитлового приміщення, що  придбалось в шлюбі є правомірною,  так як це ваша спільна власність, незалежно від того, на кого вона формально зареєстрована. 

  При поділі спільного майна подружжя строк позовної давності відраховується НЕ з дати розірвання шлюбу, а з моменту, коли позивач дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на таке майно.

  Відповідно до ст. 72 Сімейного кодексу України  до вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.

  Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності, Ви можете не подавати позовну заяву про поділ майна саме до 09.04.2020 р., але пізніше Ви повинні будете довести, з якої саме дати колишня дружина перешкоджала Вам в користуванні цим майном.

  Краще не затягувати з питанням поділу майна після розлучення. Чим більше часу пройде, тим менше шансів його поділити.

Адвокат Наталия Лихунжан
B2BConsult всеукраїнський онлайн сервіс консультацій із законодавства

Схожі публікації

відео / фото