Поради подорожуючим: як не потрапити в халепу за кордоном

Дата публікації: пн, 07/01/2019 - 12:52

Подорожуючи за кордон, все частіше забуваємо, що у багатьох країнах діють певні обмеження для туристів. Порушення місцевих правил часто призводить до чималих штрафів.


Щоб уникнути неприємностей наводимо деякі приклади: 

Іспанія

Один з найпопулярніших курортів Іспанії – Бенідорм складає “чорні спискі” туристів.

Через велику кількість скарг від місцевого населення на поведінку іноземних гостей, влада прийняла рішення- вносити до чорного списку відпочивальників, які неадекватно поводитимуть себе у громадських місцях. Так влада вирішила суворо карати тих, хто під час відпочинку порушуватиме правила громадського порядку.

До чорного списку портаплять туристи, які:

- дебоширять та непристойно поводять себе в барах, ресторанах, готелях, клубах або на пляжах;

- ображатимуть інших туристів або місцеве населення.

Поліцейські, співробітники об’єктів інфраструктури та лікарні самостійно можуть вносити туристів до такого чорного списку. У список вноситимуть прізвища та імена порушників, паспортні дані та відомості про країну, з якої вони прибули.

Також списки передаватимуть до прикордонної служби. Тому найбільш злістні хулігани взагалі можуть позбутися можливості у майбутньому відвідувати Бенідорм.

Об’єднані Арабські Емірати

Емірати мають низку різних заборон і правил. І якщо їх не дотримуватися, можна сплатити великі штрафи або, навіть, потрапити до в’язниці.

Наприклад, в ОАЕ заборонено ввозити:

- цілий спектр ліків, серед них препарати з кодеїном та седативні  препарати (заспокійливі, снодійні, антидепресанти);

- наркотики і зброю;

продукцію еротичного змісту.

Штрафи передбачені за:

привселюдні обійми і поцілунки;

спробу познайомитися або просто поговорити з мусульманкою;

розпивання алкоголю та куріння навіть електронних сигарет у громадських місцях;

появу жінок на публічному пляжі  у бікіні, а чоловіків у надто вузьких плавках;

забруднення навколишнього середовища. 

 Туреччина

В Анталії заборонили вживати алкогольні напої за межами ресторанів і готелів. Заборона розповсюджується на розпивання алкоголю у публічних місцях: парках, скверах, вокзалах, на вулицях і в житлових кварталах, автостоянках і навіть у місцях для пікніків.

Крім того, у турецьких магазинах алкоголь не продають після 22.00.

 Країни Малайського півострова

У Сінгапурі довгий час були заборонені жуйки. З часом заборону послабили. Сьогодні жувальну гумку можна купити лише в аптеці за рецептом лікаря. Також, у Сінгапурі забороняється годувати птахів, плювати і кидати будь-яке сміття на вулицю або в громадському транспорті.

У Малайзії в 2011 році заборонили носити одяг жовтого кольору. Тоді в країні відбувалися антиурядові протести. Активісти були у жовтому вбранні. І хоча зараз у країні мирний час, інколи туристам радять не вбиратися у яскраво-жовті футболки.

 У Таїланді заборонено свистіти вночі. Місцеві жителі вважають, що так можна накликати злих духів. На пляжах заборонено засмагати топлес. Також у цій країні не можна заходити у взутті у будинки мешканців та храми. А за  жуйку, викинуту на тротуар, доведеться заплатити штраф у кількасот доларів.

Італія

В Італії заборонено цілуватися в транспорті під час руху. Штраф для пари може сягати близько 100 євро. Але подібні заборони формальні і ніхто на них не зважає.

У Римі не можна їсти та вживати алкоголь поруч з історичними пам’ятками та фонтанами.

За купання у фонтані штраф 500 євро. У столиці суворо з курінням у громадських місцях. За це передбачений штраф у 250 євро. А після 22.00 у місцевих магазинах алкоголь не продають.

У Венеції заборонено годувати голубів. А от у Флоренції усі, хто купуватиме товари у вуличних продавців, ризикують заплатити від 25 до 200 євро штрафу.

Тож будьте обережні та поважайте закони інших країн. А Вам бажаємо приємних та легких подорожей.

 Автор:  ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)