Поради водіям: за скільки часу після вживання алкоголю можна сісти за кермо?

Дата публікації: вт, 07/21/2020 - 18:18

 

За статистикою, найрозповсюдженіша причина смертельних ДТП – п’яний водій. Наскільки швидко організм може очиститись від алкоголю і коли можна сісти за кермо?

 

Стадії сп'яніння та їх небезпека

З точки зору управління транспортним засобом, небезпечна ступінь сп’яніння – це друга стадія нетверезості.

  • Перша ступінь 0,2 проміле – це практично нульова, найлегша ступінь сп'яніння, безсимптомна. Така кількість алкоголю ніяк не відбивається на поведінці людини і в зовнішніх ознаках не проявляється. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами – в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами.
  • Від 0,2 до 0,5 проміле – друга стадія сп’яніння, яка має незначний вплив, але вважається небезпечною.
  • Третя 0,5 – 1,5 проміле– легке сп’яніння. У водія підвищується самооцінка, знижується увага, порушується координація рухів. Уже такий стан водія може спричинити ДТП з високим відсотком летального результату.
  • Четверта ступінь 1,5 – 2,5 – сп’яніння середнього ступеню.
  • П'ята 2,5 – 3,0 – стан сильного сп’яніння.
  • Понад 3,0 – алкогольне отруєння, критичний стан. Така кількість алкоголю просто може вбити людину, адже організм не встигає боротися з отруєнням.

 

За скільки часу після алкоголю можна сісти за кермо 

Природно, кожен вид алкогольних напоїв впливає на організм по-своєму, причому важлива не тільки міцність, але й інші якості, наприклад, наявність в напої розчинених газів (шампанське, деякі слабоалкогольні напої тощо).

Горілка – 40%

100 мілілітрів горілки з чоловічого організму очиститься за 5 годин 48 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому організму, з тими ж параметрами, потрібно більше часу – 6 годин 58 хвилин. 500 мілілітрів цього виду алкоголю з організму людини "вивітрюється" більше, ніж за добу: у чоловіків – за 29 годин, у жінок – за 34 години 48 хвилин. 

Якщо вага чоловіка та жінки досягає позначки у 100 кілограмів, то побороти 500 мілілітрів горілки чоловічому організму вдасться за 17 годин 24 хвили, а от жіночому – за 20 годин 53 хвилини.

Настойка – 24%

Із настойкою, яка має 24% вмісту спирту, організму потрібно майже 24 години. Для чоловічого організму позбутися 100 мілілітрів настоянки потрібно 3 години 29 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому – 4 години 11 хвилин. Якщо вага людини буде 80 кілограмів, то: для чоловіка – 2 години 37 хвилин, а для жінок – 3 години 8 хвилин. 

Вино – 14%

100 мілілітрів вина з чоловічого організму "вивітрюється" за 1 годину 59 хвилин, а з жіночого – за 2 години 23 хвилини. А ось пів літра вина з чоловічого організму – за 9 годин 55 хвилин, а з жіночого – за 11 годин 55 хвилин. 

Шампанське – 11%

300 мілілітрів шампанського "вивітрюється" з організму чоловіка за 4 години 47 хвилин, а з жіночого – за 5 годин 45 хвилин. Якщо вага людини до 60 кілограмів. 

Пиво – 4%

Для того, щоб 60 кілограмовий організм очистився від 0,5 пива потрібно 2 години 45 хвилин. А для жінок з такими ж параметрами потрібно 3 години 28 хвилин. Найдовше "вивітрюється" 1,5 мілілітра пива – близько 8 годин 42 хвилини для чоловічого організму, і 10 годин 24 хвилини для жіночого. 

фото


 

Для інформації

У багатьох країнах також встановлений не нульовий, а кілька підвищений поріг нетверезості для людини за кермом. Причини цього різні. Допустима цифра буває невелика – 0,2 ‰ (країни Скандинавії і Балтії, Китай), 0,35 ‰ (Росія) і т.п., в таких випадках поріг пояснюється необхідністю зробити допуск на похибку поліцейського алкостера або "похибкою" організму, який може містити в крові трохи спирту, навіть якщо людина не приймала алкоголь.

Більш помітні значення – 0,3 – 0,5 ‰ (Німеччина), 0,5 ‰ (більшість країн Європи), 0,8 ‰ (Великобританія) і 0,4 – 0,8 ‰ (США), 0,8 ‰ (Канада) – можна пояснити культурними і гастрономічними особливостями населення.

Але це не означає, що законодавець дозволяє своїм громадянам їздити п'яними і творити що завгодно, аж ніяк. У деяких з вищеназваних країн водіям-новачкам і професіоналам дозволяється тільки 0,0 ‰, а, скажімо, в Німеччині при неоподатковуваному штрафом ліміті 0,5 ‰ в разі ДТП навіть 0,3 ‰ зарахують як обтяжуюча обставина.

24 канал

Схожі публікації

відео / фото