Порядок перевезення громадянами готівки через митний кордон України (документ)

Дата публікації: сб, 03/17/2018 - 15:38

Постановою Правління Національного банку України внесено зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27 травня 2008 року № 148.

Зміни стосуються документів, що підтверджують переміщення фізичними особами – резидентами готівки через митний кордон України у сумі, що перевищує в еквіваленті  10 000 євро.

Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Вивезення за межі України фізичними особами-резидентами готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

Що стосується сум, що не перевищують в еквіваленті 10 000 євро, то фізична  особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України таку суму без письмового декларування митному органу.

Окрім того, щодо фізичних осіб–нерезидентів, то вони мають право  ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро,  за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. Також фізособа-нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не  перевищує суми готівки,письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Також, дозволяється пересилати в Україну та за її межі готівку в міжнародних поштових відправленнях і в міжнародних експрес-відправленнях з оголошеною цінністю фізособам у сумі, що не перевищує в еквіваленті 300 євро. Відправлення (міжнародні експрес-відправлення), у які вкладена готівка в сумі, що перевищує встановлені Інструкцією норми, отримувачам не  видаються, а повертаються відправникам.

Нагадуємо, Постанова № 127 набула чинності з дня офіційного опублікування, тобто з 13 грудня 2017 року.

За інформацією ДФС України.

В додатку: ІНСТРУКЦІЯ про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України

Схожі публікації

Які документи подає декларант або уповноважена особа для підтвердження заявленої митної вартості товарів?
У 2017 році порушено майже 32,3 тис справ про порушення митних правил - ДФС
УВАГА! Нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів почнуть діяти з 22 серпня 2019 року
Найбільш цікаві виявлення Харківською митницею ДФС контрабанди у 2017 році
Что и в каком количестве можно привозить в Украину из-за границы
Коли подати заяву про застосування єдиного податку 1-шої або 2-гої групи новоствореному ФОП, який зареєструвався в останні дні місяця?
Коли в гості завітала ДФС: що податківці перевіряють з трансфертного ціноутворення
Якщо помилково сплатили суми ЄСВ за старими рахунками: алгоритм дій
Змінено порядок ввезення громадянами транспортних засобів з іноземною реєстрацією
У разі зміни місцезнаходження розрахунок за ф. 1ДФ подається за попереднім місцезнаходженням

Галерея (відео/фото)