Порошенко перед арештом активів встиг найдорожче переписати на сина - розслідування

Дата публікації: чт, 01/13/2022 - 19:35

 

Колишній президент України Петро Порошенко переписав корпорацію Roshen та інший великий бізнес на старшого сина.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідство.Інфо».

 

Напередодні Нового року експрезиденту оголосили підозру у державній зраді, а вже на початку січня суд арештував усе майно Петра Порошенка. Йдеться, зокрема, про кілька квартир, маєток у Козині, низку українських компаній.

Але, як з’ясували журналісти «Слідства.Інфо», серед арештованих компаній немає кондитерської корпорації Roshen. Цю інформацію підтвердив прокурор Офісу Генпрокурора Юрій Бєлкин.

Roshen вважається найціннішим серед активів, які приписують експрезидентові. Як повідомив заступник головного редактора Forbes Україна Володимир Ланда, їхня редакція оцінює Roshen у понад 1,1 мільярда доларів. Загалом же статки Петра Порошенка разом з Roshen у минулому році Forbes оцінив в 1,6 мільярда доларів.

Наразі ключовими бізнес-активами експрезидента володіє його старший син Олексій. Ідеться про близько п’ять десятків компаній, значна частина яких прямо пов’язана з корпорацією Roshen. На Порошенка-молодшого також переписано і аграрний бізнес, який належав колишньому президентові.

Згідно з деклараціями Порошенка-молодшого, на момент депутатства він не володів жодною фірмою, а вже за кілька місяців став власником корпорації Roshen, включно з українськими та іноземними компаніями. Це сталося саме тоді, коли українські правоохоронці почали активно цікавитися діяльністю Петра Порошенка.

 

Володимир Ланда називає Порошенка-молодшого номінальним власником цих активів, натомість реально контролювати їх може експрезидент.

«Чому де-юре акціонером є Олексій Порошенко? Ми розуміємо, що в 2019 році відбулися президентські вибори. Ризики для бізнесу Петра Порошенка зросли. Він оперативно вжив заходів для того, щоб ці ризики мінімізувати і, як ми бачимо з останніх подій, це були заходи, які дійсно мінімізували такі ризики і фактично вивели це майно з-під майбутнього арешту, який стався через два роки», — розповів заступник головного редактора Forbes Україна.

В свою чергу у пресслужбі Петра Порошенка відповіли, що: «Олексій Порошенко припинив політичну карʼєру у 2019 році. Після цього за рішенням трастового керуючого йому було надано усіх прав та повноважень кінцевого бенефіціарного власника «сліпого» трасту. Це було повʼязано виключно з припиненням політичної діяльності Олексія Порошенка та подальшим забезпеченням відділення політичної діяльності Петра Порошенка від бізнесу».  

Як з’ясували журналісти, особисто Петрові Порошенку нині належить близько десятка компаній, більшість з яких, за відкритими даними Податкової служби, складно назвати успішними. Деякі з них останні роки показували збитки, а в інших фінансові звіти взагалі відсутні.

Найбільшими фінансовими досягненнями серед компаній Порошенка можуть похизуватися «Міжнародний інвестиційний банк» та фітнес-клуб «П’ятий елемент». За 2020 рік вони заробили орієнтовно по 7 мільйонів гривень. Імовірно, саме ці бізнес-активи тиждень тому арештував суд і саме їм може загрожувати конфіскація у разі доведення вини Петра Порошенка.

slidstvo info

відео / фото