Порушникам карантинних заходів може загрожувати адміністративна або кримінальна відповідальність - радник міністра МВС

Дата публікації: чт, 03/12/2020 - 15:11

МВС України закликає відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров'ю громадян. Зокрема, дотримуватися правил карантину.

Про це на Фейсбук сторінці написав радник міністра МВС Михайло Апостол. 

11 березня уряд затвердив заходи, які необхідно прийняти через загрозу епідемії короновірусноі інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Зокрема, запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, в яких запланована участь 200 і більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності.

Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

Порушникам карантину загрожують штрафи або кримінальна відповідальність - зазначив радник.

Михайло Апостол також нагадав, що правоохоронні органи мають право здійснювати рейди і перевіряти дотримання вимог Кабміну з карантину. Наприклад, при запровадженому карантині в навчальних закладах по всій Україні.

Порушників притягатимуть до відповідальності.

Йдеться, звичайно, про посадових осіб або відповідальних за суб'єкти господарської діяльності.

Зокрема, радник зазначив, що дії правоохоронних органів регулюються статтею 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до трьох років. А в разі, якщо це призвело до тяжких наслідків, порушення карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

"Головне людська відповідальність і розуміння, адже за вашими діями або бездіяльністю - життя і здоров'я громадян. У разі недотримання обмежень правоохоронні органи будуть отримувати сигнали від громадян і реагувати на них" - додав Апостол.

Схожі публікації

відео / фото