Порядок отримання 1/2 частини квартири в спадок

Дата публікації: сб, 01/11/2020 - 19:12

Питання:

Мій дід і бабуся проживали в однокімнатній квартирі, яка була оформлена по 1/2 частині кожному. Дід помер. Минуло вже більше року. Бабуся не стала переоформляти  1/2 частину квартири. Я єдиний онук, так як батько мій - їх син помер дуже давно. Як  бути, чи потрібно зараз вступити в право власності (бабуся не заперечує) чи після смерті бабусі? Які для цього потрібні документи?


Відповідь:

Питання можна вирішити трьома варіантами, один з яких можете обрати на Ваш розсуд.  

Перший. Оформити договір дарування, якщо хочете отримати право власності, у момент підписання договору. (Статті 717 – 728 Цивільного кодексу України)

Другий. Оформити договір з бабусею щодо довічного її утримання. Право власності набувається у момент реєстрації у нотаріуса. (статті 744 – 758 Цивільного кодексу України

Третій. Дочекатись, коли бабуся піде з життя.

У всіх цих варіантах є одне але.  

Договори дарування і довічного утримання (догляду) укладаються у письмовій формі і підлягають нотаріальному посвідченню.

У зв’язку з тим, що бабуся не оформила свою долю спадку після смерті діда, можуть бути питання у нотаріуса, і тоді може доведеться вирішити через суд, підтвердження що бабуся прийняла спадщину, так як вела з дідом одне господарство, а після смерті діда продовжила вести його і користувалася речами спадкодавця.

Для оформлення договорів треба такі документи: Паспорти двох сторін договору, ідентифікаційні коди. Документи на право власності на квартиру.   

ава
 
Юрист Микола Лях
b2bconsult 

Схожі публікації

відео / фото