Порядок отримання судової повістки за допомогою SMS - роз'яснення та приклад заяви

Дата публікації: вт, 04/21/2020 - 13:43

Відповідно до статті 135 КПК та статті 128 ЦПК повідомлення про розгляд справи та про дату, час і місце проведення судового засідання може здійснюватися судом з використанням засобів мобільного зв’язку шляхом відправки SMS-повідомлення.

SMS-повідомлення це – судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді SMS-повідомлення на його номер мобільного телефону.

Варто зазначити, що судової повістки шляхом SMS-повідомленням відправляються лише після подання до суду заяви про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення.

Повістка надсилається учаснику судового процесу на його мобільний телефон, вказаний у тексті заяви.

У випадку зміни номеру мобільного телефона чи за наявності обставин, які перешкоджають отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS -повідомлення, до суду подається заявка про зміну порядку здійснення судового виклику.

SMS-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд справи в суді, оскільки для направлення та отримання звичайної повістки необхідно більше часу, що пов’язано з графіком та режимом роботи поштового зв’язку.

Так, за період карантину з 12 березня по 12 квітня 2020 року на мобільні номери учасників процесу Приморського районного суду міста Одеси було направлено 8 185 «SMS-повістки», - повідомляє прес-служба суду.

З текстом заяви можна ознайомитись за посиланням ⇒https://bit.ly/3ai5PRE

За інформацією прес-центру судової влади України

Схожі публікації

відео / фото