Порядок працевлаштування працівників квотних категорій (зразок звіту про квоту)

Дата публікації: пт, 01/17/2020 - 12:08

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці

Хто звітує про квоту для працевлаштування

Звітують про працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості, усі підприємства, на яких працюють понад 7 працівників, незалежно від форми власності й підпорядкування.

Розмір квоти для працевлаштування

Розмір квоти і склад працівників квотних категорій залежить від чисельності штатних працівників:

Штатна чисельність

Розмір квоти

Квотні категорії

8—20

1 працівник особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV залишилося 10 і менше років

≥21

5% середньооблікової чисельності штатних працівників (СШЧП) за попередній календарний рік особи, визначені ст. 14 Закону про зайнятість і ст. 196 КЗпП. Виняток — особи з інвалідністю

Кого враховувати у квоту

На кожному підприємстві, як правило, вже є працівники, яким законодавство надало додаткові гарантії у сфері зайнятості. І перший крок кадрової служби — визначити, скільки осіб квотних категорій фактично працює на підприємстві.

Періоди та підстави врахування у квоту

Виконання квоти для працевлаштування — динамічний процес, а будь-якого працівника квотної категорії ураховують протягом певного часу. Працівник може набути право на зарахування у квоту (приміром, після отримання статусу учасника бойових дій) і втратити його (приміром, якщо його дитина досягла шестирічного віку). Урахувати працівника у квоту можна тільки, якщо є документи, що підтверджують належність до квотної категорії.

Строк звітування про квоту

Роботодавець звітує про те, скільки працівників із додатковими гарантіями зайнятості працює на підприємстві й скількох заплановано працевлаштувати в поточному році не пізніше 1 лютого.

Увага: у 2020 році 1 лютого — субота. Подайте звіт найпізніше 31.01.2020

Звіт «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» можна подати до будь-якого центру зайнятості — незалежно від місцезнаходження роботодавця.

Зразок бланку звіту про квоту в додатку

Джерело: Кадровик-01

Схожі публікації

відео / фото