Постанова Кабміну щодо реєстрації авторських прав набирає чинності

Дата публікації: пт, 07/19/2019 - 14:20

Після набрання чинності постанови, захищати інтелектуальну власність стає від 2 до 8 разів дорожче, залежно від об’єкта

Відсьогодні, з набранням чинності відповідної Постанови Кабінету міністрів №496 від 12 червня 2019 року, змінено розміри та порядок сплати зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір. 

Як пояснила керівниця практики інтелектуальної власності адвокатського об'єднання LawWhales Каріна Лютенко, після набрання чинності постанови, захищати інтелектуальну власність стало від 2 до 8 разів дорожче, залежно від об’єкта.

Задля початку бізнесу та реєстрації торгової марки (ТМ) доведеться зібрати ряд документів. Ціни залежатимуть від виду діяльності та кількості класів за якими буде зареєстровано ТМ.

Так, наприклад, якщо підприємець вирішив створити бізнес з вибобництва низькокалорійних десертів а також відкрити маленьке кафе тз продукцією «на виніс», то йому доведеться зареєструвати:

  • свідоцтво на торговельну марку, яка буде розміщена на вивісці, упаковці, бланках, стане основою для домену, сторінок у соцмережах, за якими вас впізнаватимуть клієнти – 9 285 грн (подача на реєстрацію у 2 класах – для десертів та для діяльності кафе – 8 000 грн; публікація коштуватиме 1285 грн);
  • патент на корисну модель на спосіб виготовлення продукції (щоб продемонструвати потенційним інвесторам серйозність вашого бізнесу, для престижу, щоб забороняти іншим робити такі ж продукти) – 3917 грн (заявка – 2400 грн, публікація – 617 грн, підтримання чинності за перший рік дії патенту – 900 грн);
  • патент на промисловий зразок для вашої оригінальної упаковки у 3-х варіантах 3817 грн (2000 грн заявка, 1517 грн публікація, 300 грн підтримання чинності за перший рік дії патенту).

Тобто, тільки на старті потрібно буде зарезервувати 17 019 грн для інтелектуальної вланості (це додатково до операційних витрат). Додатково патенти вимагають щорічного підтримання чинності, а дію свідоцтва на ТМ кожні 10 років потрібно продовжувати, що також коштує грошей.

mind

Схожі публікації

відео / фото