Постанову про адмінправопорушення має право виносити інспектор, який проводив розгляд справи - суд

Дата публікації: вт, 11/23/2021 - 09:04

 

Багато водіїв зустрічались з випадками, коли інспектор здійснює зупинення автомобіля, представляється, повідомляє водієві його порушення, роз’яснює його права, забирає документи і відлучається до свого службового автомобіля.

Через деякий час інспектор повертається та вручає водієві постанову про накладення штрафу. Однак отримуючи постанову, водій помічає, що у постанові вказано дані зовсім іншого інспектора. На запитання водія чому постанову виніс інший інспектор, працівник поліції відповідає, що це не є порушенням.

 

У одному з таких випадків водій оскаржив винесену таким чином постанову. У позові водій наголошував, що винесення постанови іншою посадовою особою, ніж та, що проводила розгляд справи є протиправним.

Зважаючи на аргументи водія, суд вирішив дослідити яким чином все ж таки має проводитись розгляд справи. Суд з’ясував, що згідно З Розділом ІІІ п. 9 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом МВС 07.11.2015 №1395, «Розгляд справи розпочинається з представлення поліцейського, який розглядає цю справу. Поліцейський, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до відповідальності, роз`яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов`язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення (якщо складення протоколу передбачається КУпАП), заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання».

Водночас судом переглянуто відеозапис з місця зупинки, на якому розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно водія здійснював один інспектор.

Натомість інший інспектор, який виніс оскаржувану постанову, не розглядав справу про адміністративне правопорушення та не вручав водієві постанову у справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, суд прийшов до висновку про порушення працівниками поліції процедури розгляду справи про адміністративне правопорушення. Оскільки оскаржувана постанова прийнята неуповноваженою особою.

Лише на цій підставі суд визнав штраф поліції незаконним та скасував його.

Отже, виносити постанову може лише той інспектор, який проводив розгляд справи! Якщо постанову виніс інспектор, який не проводив розгляду справи, така постанова є протиправною та підлягає скасуванню.

 

Дорожній адвокат

Схожі публікації

Верховный Суд стал на сторону водителя, которому отказали в правовой помощи
Чи можна притягати водія до відповідальності, якщо він визнає вину у вчиненому
Штраф, наложенный на водителя за остановку на тротуаре отменил Верховный Суд
Оскарження постанови про адмінправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
Время выведения алкоголя: когда можно садиться за руль (таблица)
СУД vs КАРАНТИН: аналіз судової практики щодо притягнення осіб до адмінвідповідальності за порушення правил карантину (ст.44-3 КУпАП)
Ответственность водителя при ДТП. Как избежать регрессного иска от страховиков? Советы юриста
Підлітків побили у поліції. Як захистити своїх дітей від поліцейського свавілля. Поради адвоката
Адміністративне затримання: нюанси, які варто знати
Нові правила поведінки водія при зупинці автомобіля поліцією

відео / фото