Повернули через суд 4 групу Єдиного податку

Дата публікації: вт, 11/02/2021 - 17:05

 

Кейс із захисту підприємства, що займається вирощуванням зернових культур, в апеляційній інстанції.
 
Карантинні обмеження відчутно заважали роботі не тільки бізнесу, а й держорганів, і ГУ ДПС не змогло вчасно прийняти документи від платника податків, тому підприємство з початку року було позбавлено права перебувати на 4 групі єдиного податку і ДПС перевела його на загальну систему. Юристи в цьому ж періоді змогли повернути йому 4 групу з 01.01.2021року.
 
Трохи передісторії.
 
Товариство подало до ГУ ДПС області податкові декларації і розрахунки. На це ГУ ДПС зазначила, що подана податкова звітність не відповідає системі оподаткування. Після цього податкова з порушенням процедури передбаченої Податковим кодексом виключила підприємство з реєстру платників ЄП четвертої групи на 2021 рік і зазначила, що відсутні підстави для переходу на спрощену систему оподаткування, як платника єдиного податку четвертої групи, а також підприємство пропустило строк подання документів.
 
Правова позиція.
 
Податковий кодекс України чітко передбачає, що виключення з реєстру платників єдиного податку, в тому числі і платників єдиного податку четвертої групи, може здійснюватися лише на підставі відповідного рішення, яке має викладатися в письмовій формі із зазначенням підстав прийняття такого рішення, однак, податкова такого рішення не приймала. Суб`єкти господарювання, сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, належать до 4 групи платників єдиного податку.
За змістом внесених з 01.01.2015 року у ПК України змін, окрему четверту групу єдиного податку створено замість фіксованого сільськогосподарського податку, і основною умовою для набуття сільськогосподарським підприємством статусу платника єдиного податку є саме наявність частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) період, що дорівнює або перевищує 75 %, а не необхідність встигнути до 20 лютого подати пакет документів.
 
Суд погодився з висловленою позицією наших юристів, визнав листи ДПС у вигляді рішення протиправними і зобов`язав податкову повернути товариству єдиний податок четвертої групи з 01.01.2021 року.
 

Схожі публікації

ПОДАТКОВІ СПОРИ: первинні документи, наказ та акт перевірки платника податку
ПОДАТКОВА ВИМОГА: питання-відповідь
Про строки оскарження податкових повідомлень-рішень після адміноскарження
Як ФОП (платник ЄП) внести зміни до реєстру платників ЄП при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, адреси та ін.)?
Увага! збільшено граничні обсяги доходу для платників єдиного податку: що необхідно знати?
Правові аспекти застосування арешту майна та коштів на рахунку платника податків
ПОДАТКОВІ СПОРИ 2020/21: ПЕРЕВІРКИ. ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ! Від перевірок до оскарження рішень ДПС!
Про запити податкових органів і підготовку відповідей на них
УВАГА! До 1 січня 2019 року платникам єдиного податку необхідно розрахуватися з боргами
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками Єдиного податку 1-3 груп

відео / фото