Позапланова виїзна перевірка підприємства. Судова практика

Дата публікації: ср, 08/07/2019 - 13:52

Справа №820/2762/17 https://bit.ly/2M4A5rA

Позивач просив суд скасувати наказ ГУ ДФС в області про проведення документальної позапланової виїзної перевірки товариства.

Вважає, що проведення перевірки є протиправним. Відповідач не виявив порушення вимог податкового, валютного або іншого законодавства, а також невідповідності даних, що наведені в податкових деклараціях позивача.

Суд позов задовольнив, апеляція підтримала це рішення.

Суди виходили з того, що позивачем правомірно не надано інформацію та її документальне підтвердження на запити податкового органу. І у контролюючого органу не було підстав для проведення позапланової виїзної перевірки.

ВС не погодився з судами попередніх інстанцій, відмовив у задоволенні позову з таких підстав.

Податковим кодексом України передбачено перелік обставин, за наявності яких контролюючий орган може призначити документальну позапланову перевірку.

Чітко визначено перелік підстав для направлення суб'єкту господарювання запиту про подання інформації, а також вимоги до його оформлення.

Фактичною підстави для проведення позапланової виїзної перевірки позивача:

✔️ позивач не надав пояснень та документального підтвердження на письмовий запит ДФС;

✔️ письмові запити щодо подання пояснень сформовані ДФС з інформаційних систем автоматизованого моніторингу.

Висновок ВС. Вказівка позивача на окремі дефекти запиту про надання інформації і наказу про призначення податкової перевірки для вирішення оспорюваного питання значення немає. Відповідно до судової практики, відсутність або неповнота посилань на конкретні пункти Кодексу не повинні розглядатися як підстава для визнання наказу протиправним.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)