Позбавлення працівника премії не є погіршенням умов оплати праці, про яке працівник повинен бути попереджений

Дата публікації: нд, 11/28/2021 - 17:43

 

Рішення ВС у справі № 201/532/20 https://cutt.ly/PTRicMs
 
У справі № 201/532/20 позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення заробітної плати та преміальних виплат.
 
В позовній заяві посилається на те, що роботодавець, користуючись своїми повноваженнями, спочатку зменшив розмір визначеної йому премії, а потім взагалі позбавив його премії.
 
Спірне питання роз’яснив КЦС ВС.
 
ВС вказав, що законодавство не вимагає, щоб власник реалізував свої повноваження збільшувати, зменшувати розміри надбавок, які виплачуються конкретним працівникам, повноваження повністю або частково позбавляти конкретного працівника надбавок обов'язково за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації. Власник має право самостійно вирішувати ці питання, якщо інше не передбачено колективним договором.
 
Частина 4 ст.97 КЗпП України, яка забороняє власникові приймати одностороннє рішення з питань оплати праці, що погіршує умови, встановлені у відповідному порядку, не стосується випадків, коли власник застосовує встановлені на підприємстві відповідно до законодавства умови оплати праці.
 
Однак, прийняття керівником підприємства на основі положення і в межах своєї компетенції рішення про зменшення розміру премій, позбавлення працівників премій повністю або частково, не можна кваліфікувати як погіршення умов оплати праці, про яке працівник повинен бути заздалегідь попереджений.
 
Таким чином, КЦС ВС не встановив підстав для задоволення позову.
 
 

Схожі публікації

відео / фото