Працевлаштування за новою методикою: власників бізнесу чекають нові перевірки Держпраці

Дата публікації: чт, 06/13/2019 - 13:07

Кабмін упорядкував питання контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.


За постановою Кабміну, підприємствам, установам та ФОП допоможуть розрахувати кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, повідомляється на сайті урядового порталу.

Також встановлено механізм проведення Держпраці та її територіальними органами планових і позапланових перевірок підприємств і ФОП, які використовують найману працю, у яких за основним місцем роботи працює вісім та більше осіб.

Планові і позапланові перевірки проводитимуть у робочий час в присутності керівника підприємства/ФОП або у присутності уповноваженої ним особи.

Критерії оцінки ступеня ризику затверджуються Кабміном і оприлюдняться на сайті Держпраці із зазначенням періодичності проведення планових перевірок.

Про проведення перевірки на підприємстві Держпраці має письмово повідомити за 10 днів до її початку рекомендованим листом або вручити підприємцю особисто під розписку.

Предметом перевірок є:

- реєстрація підприємця у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів;

- подання до відділень Фонду звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

- виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Перевірка може тривати не більше 10 робочих днів, власників мікро- підприємництва - не більше 5 робочих днів.

Бізнес Схід

Схожі публікації

Галерея (відео / фото)