Право дружини на утримання під час вагітності

Дата публікації: пн, 07/27/2020 - 16:02

 

Кожна дружина має право на утримання під час вагітності та у разі проживання дитини з нею. Дане право передбачене статтею 84 Сімейного кодексу України.

Право на утримання під час вагітності має жінка, яка перебуває у зареєстрованому шлюбі. Розірвати шлюб з вагітною жінкою можливо з певних умов, однак цей факт ніяким чином не звільняє чоловіка утримувати свою колишню вагітну жінку.

Однак Законом передбачена досить важлива умова – право на утримання дружина має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Якщо чоловік добровільно відмовляється утримувати свою вагітну дружину, то вона має право звернутися з позовом до суду про стягнення аліментів на утримання вагітної дружини.
При розгляді такого позову суд буде з’ясовувати такі факти як:
1. 1) Чи дійсно вагітна дружина;
2. 2) Чи має можливість чоловік надавати їй матеріальну допомогу.

Досить поширеним є питання серед чоловіків, «А якщо я не визнаю батьківство щодо зачатої дитини?».
Відповідь на дане запитання дуже просте, Невизнання чоловіком батьківства щодо зачатої дитини не є перешкодою для стягнення дружиною аліментів.

Зараз поясню чому так. По-перше, згідно статті 122 Сімейного кодексу України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Тобто за будь яких підстав батьком новонародженої дитини буде записаний чоловік, який перебуває у шлюбі. По-друге батьківство може бути спростовано лише після народження дитини.

Звертаю Вашу увагу, що присудженні судом аліменти на утримання вагітної дружини будуть сплачуватися і після народження дитини, оскільки право дружини на утримання у зв’язку з вагітністю переходить у право на утримання у зв’язку з доглядом за дитиною. У такому випадку аліменти будуть стягуватися з чоловіка без додаткового рішення суду до досягнення дитиною трирічного віку.

Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

Адвокатське бюро "Андрія Натини"

Схожі публікації

відео / фото