Про наслідки несвоєчасної сплати податків з вини банку

Дата публікації: пт, 02/05/2021 - 09:19

 

Згідно з правовою позицією, зазначеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 01.07.2020р., визнано неправильним звільнення платника податків від повторної сплати податкового зобов’язання через помилку банку. Такий висновок зроблено у зв’язку з тим, що відповідно до положень ст.38 Податкового кодексу України належним виконанням податкового зобов’язання є сплата платником на казначейський рахунок суми в повному обсязі.

Також у цій постанові вказано, що факт невиконання своїх обов’язків банком-контрагентом належить виключно до комерційних ризиків позивача (платника податків) і ці ризики не можна перекладати на державу в цілому.

Згідно з положеннями ст.36 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» у разі втрати грошового переказу банківська установа повертає суму в повному обсязі з урахуванням вартості наданих послуг, а також штрафу в розмірі 25% сплаченої вартості банківських послуг. Також відповідно до ст.1073 Цивільного кодексу України у разі несвоєчасного зарахування коштів на рахунок одержувача банк негайно повертає платнику суму в повному обсязі.

 

Адвокат Игорь Дудник

Схожі публікації

відео/фото галерея