Про особливості направлення податкової звітності поштою

Дата публікації: нд, 03/14/2021 - 11:19

 

ГУ ДПС у Тернопільській області надало наступні роз’яснення щодо особливостей направлення податкової звітності поштою:

Надсилати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення податкову звітність допускає п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України (далі – «ПК України»). Проте платники податків, які належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу лише в електронній формі (п.49.4 ст.49 ПК України). Виключно електронну форму також мають використовувати для подання податкової звітності з ПДВ.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податків зобов’язаний її відправити на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку її подання (п.49.5 ст.49 ПК України).

Внутрішні поштові відправлення з позначкою «Звіт» (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки) подають для пересилання лише з описом вкладення.

При прийманні внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнює відправник у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладають до поштового відправлення, другий примірник видають відправникові. Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляють відбиток календарного штемпеля.

Якщо так сталося, що втратили або зіпсували поштове відправлення чи затримали його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, тоді такий оператор несе відповідальність відповідно до закону (п.49.6 ст.49 ПК України). У такому випадку платник податків протягом 5 робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

 

Адвокат Игорь Дудник

 

Схожі публікації

Порядок подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді
Рада планує об'єднати зітність по ЄСВ і ПДФО
Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ
УВАГА! 11 листопада останній день подання податкової звітності за ІІІ квартал!
Завершується термін подання річної звітності для фізичних осіб-підприємців - ПФУ
При зміні групи протягом року платник єдиного податку звітується у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду
Чи треба підприємцю скріплювати звітність печаткою (у тому числі в електронному вигляді) за її наявності
Закон про електронну фінансову звітність партій опубліковано в офіційному виданні
До 10 квітня роботодавці вперше подають оновлений звіт про борги по страховим внескам
Книги обліку доходів і витрат не достатньо для підтвердження даних податкової звітності

відео/фото галерея