Про розпуск сільради

Дата публікації: пн, 12/02/2019 - 11:21

Питання

Чи має право голова сільської ради розпустити сільраду, якщо депутати не збираються на сесію більше 2-х разів поспіль? (Таким чином саботують затвердження рішення загальних зборів громади)

Відповідь

Частина 1 статті 78 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  передбачає три випадки, які дозволяють достроково припинити повноваження сільскої ради, а саме:

1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів щодо приведення цих рішень у відповідність із законом;

2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питання, віднесені до її компетенції;

3) у випадках, передбачених Законом України "Про військово-цивільні адміністрації".

Все залежить від черговості сесії - це перша сесія новообраної сільської ради чи наступні сесії ради.  

Строки. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Враховуючи викладене, необхідно визначити - в який саме термін (2 рази) не збиралися депутати на сесію, який склад не приходив, чи були на те повважні причини.

Також звертаю увагу, що сесія ради правомочна приймати рішення, якщо на засіданні присутні більше половини депутатів від загального складу сільської ради.

адвокат
Адвокат Ірина Леонова
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото