Про те, як податківці повинні доводити вчинення податкового правопорушення

Дата публікації: нд, 02/14/2021 - 12:22

 

Головне управління ДФС у Харківській області здійснило перевірку Товариства, за наслідками якої склало акт перевірки, в якому вказало про порушення Товариством вимог податкового законодавства в частині заниження доходу у 2016-2017 роках.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 30.06.2020р. у справі №520/3141/19) зазначив, надаючи оцінку встановленому актом перевірки порушенню Товариством вимог податкового законодавства в частині заниження доходу за 2016-2017 роки, що суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що податкове правопорушення встановлюється на підставі первинних документів, які надавались позивачем до перевірки, про що зазначено у додатках до акта перевірки та не заперечується відповідачем.

При цьому суди встановили, що перевірку відповідач провів лише на підставі регістрів бухгалтерського обліку (бухгалтерських проводок) без дослідження первинних документів по кожній господарській операції платника податку.

Суд касаційної інстанції погодився з висновками судів попередніх інстанцій про те, що податковий орган не довів на підставі належних і допустимих доказів порушення Товариством вимог податкового законодавства в частині заниження доходу у 2016-2017 роках, оскільки в акті перевірки не наведено, які саме витрати та доходи віднесені Товариством до їх складу, за результатами яких видів господарських операцій, за якою подією, на підставі яких первинних документів.

Відсутність в акті перевірки деталізації обставин податкового правопорушення суперечить приписам п.5 розділу ІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (затв. наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015р. №727, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015р. за №1300/27745).

 

Адвокат Игорь Дудник

Схожі публікації

відео/фото галерея