Процедура відкриття ФОП - перевізника

Дата публікації: чт, 06/25/2020 - 09:24

Питання:

Планую відкривати на себе ФОП перевізника. Буду користуватися вантажним автомобілем (20 тонн), який оформлений на мого батька. Водій на даному автомобілі буде мій чоловік. Планується використовувати дане авто в такій компанії як САТ, Нова пошта, Автолюкс т.д.

Які документи необхідно подати і куди, яку групу оподаткування найкраще вибрати? На авто потрібно робити чи генеральну довіреність чи договір оренди?


Відповідь:

1. Ви можете обрати 2 або 3 групу. Якщо плануєте надавати послуги юр. особам, тоді тільки 3 група. Якщо переважно юр. особи - платники ПДВ, тоді обираєте 3 групу на ставці оподаткування 3% + ПДВ. Якщо обираєте загальну систему, то маєте право включати в затрати ремонт та заміну запчастин. Отже, вибір за Вами.

2. Реєструєтесь в ЦНАПі як ФОП, обираєте групу. Далі реєструєтесь в податковій.

3. Якщо це міжнародні перевезення, або небезпечні вантажі, то необхідна ліцензія.

4. Між Вами і вантажоодержувачем заключається договір перевезення вантажу. Виписується товарно-транспортна накладна (ТТН), яка прирівнюється до первинної документації. Оформлюється видаткова накладна, яка підтверджує факт передання товару. На підставі ТТН виписується рахунок за перевезення і складається акт виконаних робіт.

5. Пам'ятайте, що перевізники на думку податкової належать до ризикової групи платників, тобто їх перевіряють частіше за інших.

6. На авто оформлюється договір оренди.

ава
 
Юрист Дмитро Дончак
b2bconsult

Схожі публікації

відео / фото