"Прописка" по - новому: до чого готуватися?

Дата публікації: пн, 07/19/2021 - 09:46

 

Прийнято за основу проект Закону України "Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні" (№ 5463). У разі його прийняття вцілому запровадять декларування та реєстрацію місця проживання у електронній формі, функціонування реєстрів територіальних громад виключно у електронній формі, можливість обміну інформацією між територіальними громадами та з державними реєстрами в автоматичному режимі.

У такому разі змінити місце проживання можна буде, відвідавши орган реєстрації або ЦНАП, а також замовивши таку послугу онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Послуги надаватимуться в електронній формі.

З цього приводу Мінцифри вже обіцяло скасувати штамп у паспорті та довідку про прописку.

Пілотний проект реєстрації місця проживання в онлайн-режимі стартував у семи містах України: Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Маріуполі та Кривому Розі. Поки послуга доступна для власників ID-паспорта. Але до кінця року ці новації планується поширити на всю територію країни і зробити доступними для господарів паспортів-книжок.

Керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько вважає, що головний плюс цих новацій - людині більше не доведеться бігати по різних інстанціях і оформляти масу довідок за місцем реєстрації.

«Наприклад, можна буде подати заяву про призначення пенсії та її отримання, незалежно від місця проживання. Візит до військкомату під час зміни місця реєстрації не буде необхідним», - говорить експерт.

Однак, за його словами, зміни процедури реєстрації можуть стати проблемою для деяких українців. Наприклад, для тих, хто використовував лазівку для ухилення від призову, не проживаючи за місцем реєстрації і не працюючи офіційно. Також проблеми можуть виникнути у тієї частини населення, яка не володіє необхідним рівнем комп'ютерної грамотності (та й просто не має комп'ютера або смартфона), або в місцях, не оснащених постійним доступом до Інтернету (а такі для України – не дивина).

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото галерея