Протокол зборів суддів не оскаржується в суді

Дата публікації: пт, 08/02/2019 - 11:53

Справа № 804/4177/17 https://u.to/AFH8FQ

Суддя подав адміністративний позов до адміністративного суду. Просив визнати незаконним та скасувати рішення зборів суддів цього суду, оформленого протоколом.

Предметом спору є рішення органу суддівського самоврядування. Спір не є публічно-правовим і не підлягає розгляду адміністративним судом.

Суд першої інстанції відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі, з цим погодився апеляційний суд.

Збори суддів - зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.

Органи суддівського самоврядування згідно із законом розглядають:

▪️ скарги на рішення органів суддівського самоврядування (зборів суддів, конференцій суддів, з'їзду суддів України, Ради суддів України);

▪️ скарги на дії, бездіяльність і рішення головуючих на зборах суддів, конференціях суддів, з'їзді суддів України та їх членів (делегатів), голови, його заступників і членів Ради суддів України, пов'язані з діяльністю органів суддівського самоврядування.

Суд адміністративної юрисдикції не має компетенції щодо розгляду такого спору.


Висновок Великої Палати ВС: встановлена правова природа діяльності органу суддівського самоврядування унеможливлює здійснення судового розгляду щодо визнання незаконним та скасування його рішення, а тому вказаний позов не може розглядатися в судах.

ZakonOnline

Теґи

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)