Прийняття висновку органом опіки та піклування без повідомлення батька суперечить інтересам дитини – КЦС ВС

Дата публікації: сб, 08/14/2021 - 22:55

 

Рішення ВС у справі № 464/6203/14-ц https://cutt.ly/yQEqaZ5

 

У справі № 464/6203/14-ц позивачка звернулася до суду з позовною заявою про позбавлення відповідача батьківських прав щодо неповнолітньої дочки.

Висновком органу опіки та піклування визнано за доцільне позбавити батьківських прав батька щодо його дочки, оскільки він повністю ухилився від виконання батьківських обов'язків, не цікавиться її розвитком, станом здоров'я, вихованням та життям, матеріально не забезпечує.

 

Висновки у справі наступні.

ВС виходив з того, що права батьків щодо дитини є похідними від прав та інтересів дитини на гармонійний розвиток та належне виховання, й, у першу чергу, повинні бути визначені та враховані інтереси дитини, виходячи із об'єктивних обставин спору, а тільки потім права батьків.

Судом на перше місце ставляться «якнайкращі інтереси дитини», оцінка яких включає в себе знаходження балансу між усіма елементами, необхідними для прийняття рішення. Водночас позбавлення батьківських прав батька щодо неповнолітньої дитини є крайнім заходом впливу.

КЦС зазначив, що висновок органу опіки та піклування прийнятий без повідомлення і участі батька дитини, а тому він є недостатньо обґрунтованим та суперечить інтересам дитини на можливість збереження сімейних зав'язків.

Таким чином, Верховний Суд дійшов висновку, що у справі відсутні докази винної поведінки відповідача та свідомого нехтування ним батьківських обов'язків.

 

ZakonOnline

Схожі публікації

відео / фото