Рада підтримала посилення покарань за деякі порушення ПДР в тому числі за нетверезе водіння

Дата публікації: пн, 07/13/2020 - 19:02

 

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху".

Документ у першому читанні підтримали 282 нардепів.

Законопроєкт передбачає введення арешту на строк від 10 до 15 діб для водіїв, які причетні до ДТП та залишили місце інциденту. За таке правопорушення пропонують 3 400 грн штрафу або позбавленням прав на термін до 6 місяців.

За повторну їзду протягом року без ременя безпеки або мотошлема (для мотоциклістів) пропонується заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавленням прав на термін від 3 до 10 діб.

Для водіїв у стані алкогольного сп'яніння передбачені штрафні санкції у розмірі понад 10 тисяч гривень з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення спричинить  понад 20 тисяч гривень штрафу з позбавленням прав на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.

Якщо водій протягом року здійснить правопорушення втретє, йому загрожують штрафні санкції у понад 40 тисяч гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб, теж з позбавленням прав.

За вживання спиртних напоїв або наркотиків після аварії і до огляду передбачає відповідальність у вигляді штрафу розміром в понад 20 тисяч гривень або позбавлення волі на 15 діб з забороною водіння на термін до трьох років.

Прямий

Схожі публікації

відео / фото