Рада посилила відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Дата публікації: пт, 02/07/2020 - 13:36

За жорстоке поводження з тваринами збираються саджати на строк від 2 до 8 років. 5 лютого Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2351.

Зокрема, посилюється кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, яким вважатиметься і порушення правил транспортування тварин, якщо ці дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, а також насильницькі дії стосовно тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті (за останнє порушення зараз передбачено адміністративний штраф).

За ці дії позбавлятимуть волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини та позбавленням на 5 років права утримувати тварин.

Таке ж покарання хочуть передбачити також за нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Кримінальну відповідальність встановлять і за жорстоке поводження для пропаганди на зображеннях у кіно та відео, комп'ютерних програмах: позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією тварини і матеріалів.

Збут чи розповсюдження зображень, творів, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, - каратиметься штрафом від 1700 до 5100 грн або обмеженням волі до 5 років, з конфіскацією матеріалів.

Якщо власник тварини вчинив вище перераховані злочини, слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа чи той, хто законно затримав порушника, тимчасово вилучає постраждалих. На тварину поширюється правовий режим речі та положення щодо тимчасового вилучення майна.

Слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа негайно після вилучення забезпечує передачу тварини у притулок або громадській організації з захисту тварин від жорстокого поводження на відповідальне зберігання. Якщо суд не прийняв рішення щодо конфіскації тварини, власник має право вимагати її повернення.

За порушення правил утримання тварин стягуватиметься адміністративний штраф до 8 500 грн.

Адвокатура

Схожі публікації

відео / фото