Рада проголосувала за посилення відповідальності за керування авто у нетверезому стані

Дата публікації: пт, 11/23/2018 - 11:38

Верховна Рада України посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
За відповідний законопроект 7279-д проголосували 239 народних депутатів.

Зокрема, стаття 286-1 проекту закону про керування транспортом у стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом, передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 000 грн (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г) до 34 000 грн (2 000 н.м.д.г.) з позбавленням прав на строк до трьох років.

Також в остаточній редакції законопроекту йдеться, що ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у 51 000 грн (3000 н.м.д.г.) з позбавленням права керування на строк від двох до трьох років.

Покарання також стосується водного транспорту.

Крім того законопроектом вводиться визначення «кримінального проступку», і відповідно, встановлюється кримінальна відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння.

До кримінальних проступків також пропонується віднести крадіжки, що не потрапляють під певні кваліфікації, шахрайство, незаконні дії з наркотиками без збуту, хуліганство тощо.

Закон набере чинності за три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, що наразі водіння у нетверезому стані карається штрафом у 10 200 грн і позбавленням прав на 1 рік. Ті самі дії вчинені повторно у період 5 років каралися штрафом у 40 200 грн і позбавленням прав на 10 років.

 

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)