Реєстрація авто буде скасована, якщо не сплачено мито за ввезення з-за кордону — позиція ВС

Дата публікації: чт, 07/16/2020 - 10:08

 

Усі транспортні засоби, що ввозяться на територію України, підлягають митному оформленню в порядку, встановленому чинним законодавством

Реєстрація ТЗ, ввезених із-за кордону для постійного користування, буде скасована у разі невнесення митних платежів.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 6 травня 2020 року у справі № 803/661/18.

 

Обставини справи

У касаційній скарзі Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позову.

З посиланням на правовий висновок Верховного Суду України, висловлений у постанові від 17 грудня 2013 року у справі № 21-422а13, наголосив, що скасування реєстрації транспортних засобів, увезених із-за кордону для постійного користування, у разі встановлення факту несплати митних платежів чи підробки документів про їх сплату, незалежно від того, на кому лежить обов'язок сплатити зазначені платежі, є правомірним.

Наголосив, що громадянин ввіз на митну територію України згаданий автомобіль як особа, яка планує переїхати в Україну на постійне місце проживання. Подав відповідні документи, на підставі яких цей автомобіль (з установленими обмеженнями щодо відчуження) зареєстровано на його ім'я. Після того з'ясувалося, що насправді громадянин не мав наміру змінювати місця проживання (що підтверджено офіційними даними Генерального консульства України в Іспанії), а надані ним документи щодо реєстрації вказаного автомобіля мали ознаки підробки.

 

Позиція Верховного Суду

ВС задовольнив касаційн скаргу, з огляду на таке.

Усі транспортні засоби, що ввозяться на територію України, підлягають митному оформленню в порядку, встановленому чинним законодавством.

Здійснюючи державну реєстрацію транспортних засобів, увезених із-за кордону, СЦ МВС наділені повноваженнями щодо перевірки сплати мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при імпорті автомобілів.

При цьому наявність документів про внесення зазначених платежів є обов'язковою умовою реєстрації таких ТЗ в СЦ.

У разі відсутності відомостей про сплату мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при імпорті автомобілів, або встановлення факту, що документи, які підтверджують їх сплату, є фіктивними чи підробленими, СЦ відмовляють у реєстрації ТЗ, а якщо такий факт встановлено в період експлуатації автомобіля після його реєстрації, відповідно до абзацу третього пункту 40 Порядку скасовують реєстрацію незалежно від того, хто є власником автомобіля - особа, що придбала за кордоном та ввезла в Україну цей ТЗ, чи інша особа, яка набула право власності на нього в подальшому.

Якщо ТЗ знімається з обліку і при цьому виявляється, що він був зареєстрований за фіктивними чи підробленими документами, зокрема про сплату мита, працівники СЦ відповідно до абзацу третього пункту 40 Порядку оформляють у встановленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), знімають з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи та за наявності ТЗ до органів внутрішніх справ для подальшого проведення перевірки, а ксерокопії підроблених митних документів з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні ТЗ.

Отож, дії СЦ щодо відмови в реєстрації ТЗ, увезених із-за кордону для постійного користування, чи скасування такої реєстрації у разі встановлення факту несплати митних платежів чи підробки документів про їх сплату, незалежно від того, на кому лежить обов'язок сплатити зазначені платежі, є правомірними.

biz.ligazakon

Схожі публікації

Реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку автомобіля. Видача свідоцтва та номерних знаків (порядок, вартість, терміни)
Реєстрація нового авто онлайн. Сервісні центри МВС розширили список послуг
Реєстрація нових та вживаних авто у сервісних центрах МВС під час карантину: перелік документів та вартість
Кабмін ліквідував регіональні сервісні центри МВС
Змінено порядок державної реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів
Порядок відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків автомобіля
Змінено порядок держреєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів
Автосалонам дозволили реєструвати нові автомобілі
Як зареєструвати автомобіль на "єврономерах" з аукціону: алгоритм від Мін'юсту
В Україні запрацювали мобільні сервісні центри МВС: які послуги надають та як працюють?

відео / фото галерея