Реформа: Що буде з податковою міліцією?

Дата публікації: чт, 06/04/2020 - 10:38

За п.п. в) п. 1) ч. 1 статті 38 КПК України до органів досудового розслідування відносяться, в тому числі, слідчі підрозділи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства. Закон 466-IX у п.п. 41.1.1., статті 41 «усунув неузгодженості щодо контролюючих органів», і тепер у сфері податкового законодавства - це тільки Державна податкова служба. А податкова міліція, як відомо, перебуває у складі Державної фіскальної служби України, яка знаходиться у стані припинення.

Відповідно до ст. 348.1. Податкового кодексу податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів. Отже, податкова міліція, яка діє у складі ДФС, не є податковою міліцією згідно з нормами Податкового кодексу та не може бути віднесена до органів досудового розслідування згідно з положеннями КПК.

 Які висновки з цього?

1. Платник податку може тепер відповідати на листи ДПС, посилаючись на ст. 93 КПК, вказуючи, що слідчі податкової міліції ДФС не є слідчими в розумінні КПК, відповідно не є стороною кримінального провадження (п.17,19 ч. 1 статті 3 КПК).

2. Платники, щодо яких триває досудове розслідування, можуть подати клопотання прокурорам та суддям про недопустимість доказів, зібраних після 23.05.2020 року слідчими ПМ ДФС.

Юридична компанія Winner

Схожі публікації

відео / фото