Рекомендації українцям при працевлаштуванні в Китайській Народній Республіці - МЗС

Дата публікації: чт, 02/08/2018 - 22:32

Протягом останнього часу спостерігається стала тенденція щодо збільшення кількості громадян України, які приїжджають до Китаю з метою працевлаштування.

Відповідно до законодавства КНР, працевлаштування або робота у будь-якій формі в Китаї без наявності робочої візи типу “Z” забороняється, а документи, які необхідні для оформлення даного типу візи, оформлюються виключно за місцем знаходження роботодавця.

До іноземців, які нелегально працюють у Китаї, зазвичай, застосовувались заходи адміністративного впливу у вигляді: затримання поліцією на термін до 30 діб (термін адміністративного арешту може бути продовжений до 60 діб); штраф на суму до 5000 юанів (понад 800$); депортація з Китаю із забороною в’їзду до країни терміном від одного до п’яти років (в окремих випадках – до десяти років).

Водночас, у 2017 році правоохоронні органи Китаю почали більш суворо реагувати на систематичні порушення іноземцями законодавства у сфері працевлаштування. Так, невідповідність типу візи реальній меті поїздки до КНР часто розцінюється китайською стороною як порушення положення статті 322 Кримінального кодексу КНР - незаконний перетин державного кордону. За вчинення зазначеного злочину передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 1 року.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України неухильно дотримуватися положень трудового та міграційного законодавства Китаю.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Китайській Народній Республіці за номером телефону: (00 8610) 6532-6359 або адресою електронної пошти: emb_cn@mfa.gov.ua; Генерального консульства України в місті Гуанчжоу за номером телефону:  (00 8620) 38773550 або адресою електронної пошти: gc_cngz@mfa.gov.ua; Генерального консульства України в Шанхаї за номером телефону:  (00 8621) 62953171 або адресою електронної пошти: gc_cns@mfa.gov.ua.

МЗС

Схожі публікації

відео / фото