"Репортери без кордонів" стурбовані суперечливими доказами українських слідчих у справі Шеремета

Дата публікації: сб, 01/11/2020 - 20:19

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” стурбована невідповідністю у доказах, оприлюднених українською владою щодо розслідування вбивства Павла Шеремета.

Про це йдеться у заяві організації, опублікованій на її сайті.

У заяві, зокрема, перелічені невідповідності у даних та фактах, виявлені українськими журналістами після оприлюднення офіційним слідством імен підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета.

 “Необхідно встановити істину щодо вбивства Павла Шеремета якнайшвидше, особливо з огляду на те, що ще один журналіст був вбитий в Україні у 2019 році (ідеться про черкаського журналіста Вадима Комарова). Ми закликаємо до більшої прозорості у цьому розслідуванні з боку української влади”, заявила керівниця бюро Східної Європи та Центральної Азії “Репортерів без кордонів” Жанна Кавельє. Вона підкреслила, що необхідно розпочати реальну боротьбу з безкарністю та визначити і виконавців, і замовників вбивства журналіста.

Нагадаємо, що загалом причетними до злочину проти Шеремета поліція вважає п’ятьох людей. Серед підозрюваних, за версією правоохоронців, — переважно ветерани АТО. Зокрема, слідство називає двох жінок — медсестру Яну Дугарь і лікарку Юлію Кузьменко, а також військовослужбовця Андрія Антоненка.

Нещодавно журналісти видання theБабель опублікували висновок експертизи, який свідчить, що підозрюваний у вбивстві журналіста Антоненко вищий за чоловіка з відео камер спостереження з ночі закладання вибухівки. За інформацією видання, дослідження провели кілька років тому, орієнтовно через місяць після вбивства Шеремета — у серпні 2016 року

Також раніше “Слідство.Інфо” повідомляло про те, що нещодавно оприлюднені висновки експертів у справі вбитого журналіста, за результатами чого трьом людям оголосили підозру у вбивстві журналіста, суперечать одне одному.

Крім того, журналісти виявили, що керівництво поліції не оприлюднює одне з досліджень, яке для них робив британський експерт Іван Бірч. Ця експертиза вказує на те, що так звану розвідку на місцевості неподалік будинку Шеремета, закладання вибухівки і підрив машини з Павлом Шереметом могла здійснити одна жінка. Натомість поліція затримала двох. 

Анна Бабінець, Слідство Інфо

Схожі публікації

відео / фото