Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу?

Дата публікації: ср, 06/23/2021 - 09:31

 

Хочете внести зміни до договору чи розірвати його, ще раз уважно проаналізуйте умови, адже сторони мають право передбачити, що угода про розірвання або зміну договору підлягає нотаріальному посвідченню.

 

Договір оренди землі може бути розірвано в трьох випадках:

  1. за згодою сторін;
  2. за рішенням суду (за позовом однієї зі сторін);
  3. в односторонньому порядку (шляхом односторонньої відмови від договору), якщо це прямо передбачено законом або договором.

 

У третьому випадку треба встановити наявність в угоді права на таку односторонню відмову та механізм її здійснення, щоб з’ясувати, чи подані для державної реєстрації документи дають змогу встановити припинення речового права на нерухоме майно.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи – орендаря не є підставами для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.Після зміни власника земельної ділянки необхідно врахувати такі моменти:

  • договір оренди автоматично не припиняє дію;
  • новий власник земельної ділянки в силу вимог закону набуває статусу орендодавця з належними орендодавцю за договором правами та обов’язками;
  • сторона договору, яка хоче його розірвати, за відсутності такого бажання в іншої сторони має право звернутися до суду з відповідною вимогою.

 

Юридична компанія WINNER 

Схожі публікації

відео / фото галерея