Рейтинг зарплат в Україні: у кого й на скільки зросла зарплата?

Дата публікації: пн, 07/30/2018 - 11:56

За п’ять місяців 2018 року розмір середньої номінальної зарплати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників 10 і більше осіб) становив 8225 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 26,7%.

Такі показники економіки країни наводить Державна служба статистики, передає «Укрінформ».

Найвищі у січні-травні зарплати Держстат нарахував у авіаційному транспорті, фінансовій і страховій сферах, інформації та телекомунікації, професійній, науковій і технічній діяльностях, а серед промислових видів діяльності – виробництво фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, добування кам’яного й бурого вугілля, де заробітна плата перевищила середній показник в економіці в 1,4–4 рази.

Найнижчий рівень заробітної плати – не більше 74% середнього рівня в економіці – спостерігався на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, охорони здоров’я, тимчасового розміщування та організації харчування, бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури, а також у сфері водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Середній розмір оплати праці в усіх регіонах був вищим від рівня мінімальної заробітної плати, проте лише в чотирьох із них заробітна плата перевищила середню в Україні: м. Київ – 12721 грн, Донецька область – 9173 грн, Київська – 8392 грн, Дніпропетровська – 8237 грн.

Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 79% середнього в економіці, спостерігався в Херсонській, Чернігівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Індекс реальної заробітної плати в січні-травні 2018 р. порівняно з відповідним періодом 2017 року становив 111,8%. Як повідомлялося, у січні-квітні 2018 року розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працівників 10 і більше осіб) становив 8101 грн і порівняно з відповідним періодом попереднього року збільшився на 26,4%. Індекс реальної заробітної плати в січні-квітні 2018 року порівняно з відповідним періодом торік становив 111,2%.

Панорама

Схожі публікації

відео / фото