Різні рішення суду у аналогічних справах можуть означати відмову у правосудді – ЄСПЛ

Дата публікації: нд, 10/31/2021 - 23:25

 

Правова позиція ЄСПЛ у справі «INMOBILIZADOS Y GESTIONES S.L. проти Іспанії», заява №79530/17 https://cutt.ly/HREXSaB
 
Компанія-заявник скаржилася на порушення свого права на справедливий судовий розгляд, оскільки її право на доступ до Верховного Суду було порушено внаслідок ухвалення різних рішень щодо розгляду п’яти однакових апеляційних скарг, що стосуються по суті однакових земельних ділянок, одного предмета та юридичного спору та тих самих сторін у провадженні, були прийняті одним і тим же судом та тим самим суддею-доповідачем, але їх юридичний результат був різним, оскільки три апеляційні скарги були визнані неприйнятними, а дві інші визнані прийнятними та вирішені на користь компанії-заявника.
 
ЄСПЛ зазначив, що одним із основоположних аспектів верховенства права є принцип правової визначеності, який передбачається Конвенцією. Конфліктні рішення у подібних справах, що випливають із того самого суду, який, крім того, є судом останньої інстанції у цій справі, можуть порушити цей принцип і тим самим підірвати довіру громадськості до судової влади. У зв’язку з цим різні рішення національних судів у справах, заснованих на однакових фактах, можуть спричиняти порушення проти принципу правової визначеності і навіть можуть означати відмову у правосудді.
 
З огляду на п’ять рішень, винесених Верховним Судом у справах, оцінених тим самим суддею як доповідачем, та на підставі документів у матеріалах справи, Суд не знаходить підстав для обґрунтування різних висновків щодо прийнятності апеляційних скарг, які перешкоджали компанії-заявнику отримати рішення Верховного Суду по суті своїх вимог.
 
При цьому не було надано жодних пояснень для виправдання таких суперечливих рішень.
 
Констатовано порушення п.1 ст.6 Конвенції.

 

ZakonOnline 

Схожі публікації

Описки та арифметичні помилки у судовому рішенні - порядок виправлення
Неприпустимо забезпечувати позов шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали сили
Судові рішення і повістки надсилатимуть на електронну пошту (законопроект)
Виключення дітей з дошкільних навчальних закладів та штрафи на батьків за відмову від вакцинації не є порушенням прав - ЄСПЛ
Необґрунтоване затягування процедури депортації особи, під час якої вона знаходиться під вартою, є порушенням конвенції – ЄСПЛ
Когда могут обыскать жилье без решения суда?
Суди почали ухвалювати перші рішення за порушення правил карантину
Судове рішення вважається врученим, навіть якщо на повідомленні немає підпису одержувача: позиція ВС
Як ЄСПЛ захищає адвокатів, поки вони захищають клієнтів
Суд не може приймати у нарадчій кімнаті рішення у кількох провадженнях

відео / фото