РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука та Оксани Марченко

Дата публікації: пт, 02/19/2021 - 20:10

 

Рада національної безпеки й оборони України (РНБО) включила нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список.

Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов

Крім того, під санкції потрапили ще ряд громадян України та РФ. Загалом санкції запроваджено до 19 компаній і 8 осіб, а саме громадян України Віктора Медведчука та Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк (цивільної дружини нардепа Тараса Козака) та громадян Росії Костянтина Вацьківського, Віталія Донченка, Сергія Лісогора, Олександра Маслюка та Михайла Попова.

Санкції СНБО будуть діяти три роки. Їх, за словами секретаря РНБО, запроваджують проти цих осіб через фінансування тероризму, яке в ході розслідування виявила СБУ. За словами Данілова, на все майно, яке потрапило під санкції, буде накладено арешт. Під санкції потрапили і п'ять літаків, якими Медведчук і Козак літали до Росії (за маршрутом Київ-Москва), і компанії, які обслуговують ці літаки. Крім того Данілов додав, що арешт накладається і на частину активів телеканалу "1+1", які належать Оксані Марченко. Сам канал продовжить мовлення, однак Марченко не зможе продати свою частину.

Окрім того, РНБО ухвалила рішення "вжити невідкладних заходів" для повернення у держвласність частини нафтопродуктпроводу, продаж якого пов’язували із Медведчуком. Володіє цим трубопроводом ТОВ "Прикарпатзахідтранс", але влада вважає, що отримала компанія його незаконно. Нещодавно НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.

Данілов на брифінгу заявив, що жодної приватизації цього трубопроводу не було. "Ніякої приватизації цього об’єкта української власності не було. На наш погляд, у незрозумілий поки що спосіб цей об’єкт державної власності без приватизації, без Фонду держмайна опинився у власників, які зареєстровані в іноземній країні. І зараз дано доручення розібратись, чому так сталося, хто цю оборудку проводив, і чому так сталось, що ці афільовані з Україною громадяни певний час користувались цим продуктопроводом", — повідомив секретар РНБО.

 

Схожі публікації

відео / фото