Розширено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковим

Дата публікації: пт, 11/12/2021 - 13:44

 

Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковим. Відповідний наказ набирає чинності 09.12.2021р. Згідно з наказом до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:

– підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

– підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №83.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

При цьому у Міністерстві охорони здоров’я України нагадали, що згідно зі ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ст.27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.

Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.

 

Адвокат Игорь Дудник

 

Схожі публікації

Відмова від вакцинації: чи має право роботодавець застосувати примус або дисциплінарне стягнення
Уряд встановив нові карантинні обмеження з 20 вересня: як працюватимуть заклади освіти?
Застосування роботодавцем до працівника заходів примусу чи дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусу неправомірне - Мінекономіки
Чи законне відсторонення від занять у школі не щепленої дитини - позиція ВС
МОЗ дозволило вакцинувати від коронавірусу COVID-19 дітей 12 років (документ)
Обов’язкові профілактичні щеплення: алгоритм дій керівника під час оформлення документів
В Україні офіційно запровадили COVID-сертифікат: що він міститиме та хто його отримає?
Поради працівникам та роботодавцям під час оголошення карантину - роз'яснення Мінекономіки та Держпраці
В Україні можуть оголосити надзвичайний стан: що це означає та які будуть наслідки?
Працівників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України в розпал епідемії відправили в неоплачувану відпустку

відео / фото