РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет

Дата публікації: нд, 07/18/2021 - 00:22

 

Чи потрібен РРО та/або програмний РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі розрахунку платіжними картками Visa і MasterCard та іншими за умови доставки таких товарів поштою або кур'єрською службою?

 

Відповідь податкової:

Платіжні сервіси за своїм змістом - це системи для надання послуг з еквайрингу у дистанційному режимі.

Тому продаж товарів на умовах повної передоплати із застосуванням платіжних сервісів відбувається у три етапи:

  1. операція з приймання платіжним сервісом коштів від покупця, про що формують відповідне електронне повідомлення про приймання коштів;
  2. операція безготівкового переказу платіжним сервісом коштів, прийнятих від покупця, на банківський рахунок продавця;
  3. передача товару покупцю.

 

З технічної точки зору між ФОП і фінансовою установою, якій належить платіжний сервіс, проводиться саме операція з безготівкового переказу коштів. Для такої операції застосування РРО не обов'язкове. Водночас суб'єкти (учасники) безпосередньо операції купівлі-продажу товару - ФОП, яка продає товари, і отримувач такого товару (покупець), який проводить грошовий розрахунок за цей товар у дистанційному режимі, за допомогою платіжного сервісу.

 

Факт виконання договору купівлі-продажу товару обумовлюють саме як отримання товару покупцем, а тому, продавець зобов'язаний забезпечити отримання покупцем розрахункового документа, який підтверджує факт оплати покупцем товару. Тож така операція має ознаки розрахункової в розумінні Закону про РРО, а застосовувати РРО при її проведенні обов'язково.

 

У випадку доставки поштою або кур'єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжних сервісів суб'єкт господарювання повинен вкласти у поштове відправлення раніше роздрукований з використанням РРО розрахунковий документ. Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов'язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов'язкові реквізити.

 

Юридична компанія WINNER

Схожі публікації

відео / фото галерея