СБУ викрила корупційну схему в Укрзалізниці: збитки бюджету становили до 1 млн грн щомісяця

Дата публікації: ср, 06/23/2021 - 13:20

 

СБУ викрила нову корупційну схему в АТ «Укрзалізниця». Одна із філій товариства, яка займається видобутком і продажем щебню, продавала його лише «потрібним» клієнтам. Щомісяця «ліві прибутки» становили, у середньому, мільйон гривень. Схема діяла майже пів року.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Співробітники відомства встановили, що організував корупційну схему керівник виробничого підрозділу філії «Центр управління промисловістю» АТ «Укрзалізниця».

Посадовець вимагав хабарі від бізнесменів з будівельної галузі. За неправомірну вигоду він «гарантував», що щебінь продаватимуть саме їм. Усе це відбувалось в обхід прозорих процедур і йшло оптовими партіями.

Для передачі грошей організатор оборудки залучив посередника.

Співробітники СБУ задокументували факт одержання учасником схеми частини хабара. Правоохоронці затримали посередника у Києві під час передачі чергової частини неправомірної вигоди у розмірі 87 500 грн.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

У межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру організатору оборудки.

Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

фото

 

відео / фото