Що необхідно знати юрособі при відкритті рахунку в іноземному банку - рекомендації Deloitte

Іноземні банки все частіше погоджуються відкривати рахунки для українських компаній, але вони не припиняють звертати увагу на низку чинників.

Про це на другому Українському Валютному Форумі повідомили Наталія Ульянова, партнер податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні, керівник практики комплексної трансформації бізнесу і Віра Сава, менеджер податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні, фахівець з питань взаємодії з іноземними банками.

Deloitte виділяє такі фактори для українських юридичних осіб, які впливають на відкриття рахунку в банку за кордоном:

- компанія не повинна бути під санкціями. Сьогодні жоден банк не працює з санкційними компаніями;

- компанія не повинна мати зв’язок або активи в Криму;

- обов’язковою є наявність місцевих контрагентів (доцільність відкриття рахунку в конкретному банку). Наприклад, якщо українська компанія мала б контрагента в Швеції і хотіла б відкрити рахунок в шведському банку, то це більш ймовірно, ніж якщо українська компанія хоче відкрити рахунок в шведському банку, а працює з країнами Азії;

- існують обмеження щодо організаційно-правової форми компанії (деякі банки приймають тільки ТОВ);

- необхідно підтвердити джерело походження коштів;

- документи компанії повинні бути перекладені на англійську мову або локальну мову і належним чином легалізовані.

Також експерти Deloitte роз’яснили процедуру відкриття рахунку. І на що при цьому необхідно звернути увагу:

1. Вибір банку. Підбір варіантів банків здійснюється з урахуванням основних цілей компанії, географії її діяльності тощо. Важливо також відповідати внутрішній політиці обраного банку. Клієнти з України сприймаються як high-risk. Необхідно точно визначитися, чому саме в цю країну і в цей банк ви звернулися. Що саме ви хочете отримати.

2. Підготовка документів та інформації. Залежно від обраного банку, потрібно сформувати відповідний пакет документів і аргументувати банку необхідність відкриття закордонного рахунку. Часто банки просять підтвердити джерело походження коштів.

3. Комплаєнс. Пройти всі етапи процедури відповідно до норм.

4. Відкриття рахунку – ще не все. Після відкриття рахунку вкрай важливо, щоб діяльність компанії відповідала раніше заявленій (контрагенти, обсяги, суть операцій).

За матеріалами Finance.UA

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)