Що робити при перевірках Держпраці - поради адвоката підприємцям

Дата публікації: пт, 11/02/2018 - 20:05

Одним із найбільших страхів українських підприємців є перевірки. Під час форуму підприємців у Рівному, адвокат Людмила Ромашко поділилась досвідом, як потрібно взаємодіяти із інспекціями від Держпраці і не отримати штраф, повідомляє “Інвестор”.

Досить часто підприємці під час перевірок отримують штрафи через незнання законодавчої бази. Для того, щоб бізнесмени могли спокійно проходити всі перевірки досвідом ділилась практикуючий адвокат.

Людмила Ромашко, адвокат, який спеціалізується на справах, в яких підприємців штрафують інспектори Держпраці із порушення норм. Тому в своїй доповіді вона звернула увагу на всі важливі деталі, на які потрібно звертати увагу під час перевірок.

Зокрема, вона наголосила, що обов’язково потрібно вимагати аби інспектор підписувався в журналі перевірок: якщо він відмовляється — інспекція не законна.  Крім того, таким чином підприємець може контролювати кількість перевірок і запобігти повторним інспекціям.

Також, обов’язково просити в інспектора його посвідчення і перевіряти чи такий спеціаліст зазначений на сайті Держпраці. Підставою до відмови в перевірці може бути закінчений термін перевірки (інспектор не встиг все зробити у визначений час), відсутність запису про планову перевірку та не вчасно наданий акт про обстеження.

Людмила Ромашко пояснила які саме документи мають бути оформлені після перевірки та як і чи можливо їх опротестувати. Наприклад, до акту про перевірку впродовж трьох днів ви можете подати свої зауваження.

Так, підприємцям після інспекції видають припис який є обов’язковим до виконання, якщо ви не виконаєте умови припису це може стати причиною нової інспекції. Припис також можна опротестувати. Підприємець після його отримання має 10 днів, щоб написати скаргу на ім’я голови обласного управління Держапраці. Також можна подати в адміністративний суд для того, щоб оскаржити в судовому порядку.

Людмила Ромашко порадила як уникнути проблем, коли підприємець бере на роботу нового працівника, але сумнівається чи він підійде. Для того, щоб не було претензій з боку працівника та перевіряючих органів адвокат радить підприємцям укладати строкові договори.

Загалом же усі присутні на форумі мали змогу задати питання та отримати кваліфіковані відповіді від професійного адвоката, а можливо навіть налагодити співпрацю. Такий лікбез від професіонала дозволить бізнесменам в майбутньому під час перевірок знати свої права та обов’язки інспекторів.

“Інвестор”

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)