Що робити, якщо у вас затопило квартиру - порядок дій

Дата публікації: чт, 02/11/2021 - 09:46

 

Затоплена квартира.. Погодьтеся, що кожен третій в Україні стикався з цією проблемою. Та незалежно від того, хто є винуватцем затоплення (ЖЕК чи сусіди) і за яких обставин сталося залиття, Ви маєте право відповідно до ст. 22 ЦК України вимагати відшкодування завданих збитків.

 

Пропонуємо Вам порядок дій у такій ситуації:

1. Зафіксуйте факт затоплення на фото чи відеокамеру. Щоб Ваші фото -, відео - зйомки могли бути доказом в суді, необхідно щоб на них стояла дата.

2. Документально зафіксуйте факт затоплення. Зверніться до ЖЕК-у або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок, і складіть акт про залиття квартири.

3. Здійсніть оцінку нанесених збитків. Таку оцінку здійснюють незалежні експерти або експертні організації, оскільки без неї в суді буде неможливо довести суму збитків.

4. Виявіть хто винуватець затоплення. Не завжди винуватцем залиття є сусіди зверху, часто це відбувається в наслідок неналежного стану труб, перевірку яких повинен здійснювати ЖЕК. Найкраще це зробити на етапі документального фіксування події, про що також відобразити документально.

5. Спробуйте домовитись з винуватцями. Направте на адресу винуватців письмову заяву з поштовим повідомленням про відправку, в якій запропонуйте врегулювати ситуацію без звернення до суду.

6. Звертайтесь в суд. Якщо винуватці відмовляються в добровільному порядку відшкодовувати збитки, Вам потрібно звертатись з позовною заявою до суду за місцем заподіяння шкоди.

 

Юридична Одиниця

Схожі публікації

відео / фото