Щоб розпочати судовий спір потрібно заплатити судовий збір. Справи про іпотеку

Дата публікації: нд, 08/11/2019 - 10:40

Справа № 917/1668/17 https://u.to/WqYKFg

В цій справі Позивач сперечався, чи платити йому судовий збір чи ні?

Банк, в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звернувся до підприємства про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Предметом позову у справі є звернення стягнення на предмет іпотеки, оскільки існує непогашена заборгованість Відповідача за кредитним договором.

Позовні вимоги про звернення стягнення на заставлене майно мають певну вартість, тобто майновий характер. І виходячи з розміру грошових вимог визначається ставка судового збору.

З урахуванням Правової Позиції, ВС погодився, що спір у справі є майновим спором. За подання до господарського суду такої заяви сплачується судовий збір за ставкою для позовних заяв майнового характеру.

Правова довідка. Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду щодо сплати судового збору у спорах про звернення стягнення на предмет іпотеки (Постанова 26.02.2019, справа №907/9/17).


Висновок Великої Палати ВС полягає у наступному:

✔️ Зміст заявленої вимоги про звернення стягнення на майно ґрунтується на наявності грошових вимог позивача до відповідача на підставі окремого договору.

✔️ Наслідком задоволення таких вимог та виконання судового рішення є припинення грошових вимог позивача.

✔️ Позовні вимоги про звернення стягнення на заставлене майно мають вартісну оцінку, носять майновий характер.

✔️ Розмір ставок судового збору за їх подання визначається за вимогами ст.4 ЗУ «Про судовий збір», виходячи з розміру грошових вимог позивача, на задоволення яких спрямовано позов.

ZakonOnline

Схожі публікації

Галерея (відео/фото)